Nem ennyire egyszerű persze ez sem, hiszen azt a födémet először szépen le is kellett takarítani!

(Lásd a szuper kis rajzomat fent!)
Szóval nagyon óvatosan kellet dolgoznunk, de sikerült. Először lehordtuk a kockaköveket, ezt követte a homok. Eleinte lehetett lapátolni annyi volt, de persze próbáltuk óvatosan, hogy ne szóródjon be több a deszkák között az alsó deszkára, nehogy beszakadjon a plafon az ágyunk fölött... Tremmi leeresztette vödörben a csigán, én meg zsákoltam. Szép kis mennyiség gyűlt össze, mi?!


Szóval felszedtük a deszkákat, lezavartuk a homokot a zsákokba, hogy nehogy elvigye a házat az árvíz, majd miután Tremmi egyesével visszavagdosta az alulról kilógó hegyes szögeket, kibéleltük az összes gerendaközt hőtükrös párazáró fóliával (Solflex nyár) hogy megvédjük a szigetelőanyagot a meleg térből (ezt egyenlőre csak a

Hiszen, ha az ásványgyapot összeesik, akkor lőttek a szigetelőképességének, márpedig

Tehát kibéleltünk minden medret fóliával, majd szépen kiszabtuk az üveggyapotból a megfelelő méreteket és behelyeztük a gerendaközökbe 20 cm vastagságban. (Knauf Insulation Ecose)

Ezt követően szépen visszarögzítettük a helyükre a felső deszkákat és elvégeztük a FONTOS utolsó simításokat, mégpedig a vízzáró réteg elhelyezését a szükséges helyeken, magyarul a vödröket :)
Csodák csodájára eme manőver sorozatunknak köszönhetően nem olvadt le a tetőnk télen (és megfagyott az esővíz a vödrökben...:P)
Sziasztok,
VálaszTörlésA számotokra ez a párazárófóliás gyapot szigetelés jó megoldást lett? nem lett penész és hasonlók?